Tasarımlarımız siparişinizi rahat hazırlayabilmeniz için ekrana büyütülmüş haliyle yerleştirilmiştir. Bu bakımdan bazı hususlara dikkat etmeniz daha iyi bir sonuç almanızı sağlayacaktır.

1 - Fotoğraf Yerleşimleri

1 nolu örnek görselde fotoğraf çerçeve içine bebeğin tamamını alacak şekilde boydan yerleştirilmiştir, bilgisayar ekranınız gerçek baskı ölçüsünü yansıtmadığı için yerleşim ideal gözüksede baskısı yapılmış halinde bebeğin yüzü belirgin olmayacak ve çerçeve içerisinde ufak kalacaktır. Bu bakımdan fotoğraf yerleşimlerini yaparken 2 nolu örnek gibi seçmiş olduğunuz ürünün ölçüsünü ve fotoğrafınızın netliğinide baz alarak yüzü daha belirgin olacak şekilde yerleştirmeniz daha uygun olacaktır.

1.jpg 2.jpg

2 - Yazı Yerleşimleri

Aynı hususlar tasarımınız üzerinde yer alacak yazılar içinde geçerlidir. Yazılarınızın uzun olması tasarım alanına tamamının sığabilmesi için font boyunun küçülmesine sebep olacaktır ve 3 nolu tasarım örneğinde olduğu gibi baskı sonrası yazıların belirgin olmamasına neden olacaktır. Örneğin bebeğinizin adını ve yaşını yazmak istiyorsunuz, eğer isim ve soyisimi çok fazla karakter içeriyorsa 4 nolu örnek tasarımda olduğu gibi sadece ismini yazmanız daha uygun olacaktır.

Yasemin Canacankatan 1 Yaşında yerine Yasemin 1 Yaşında, Ayşegül Ersoy Akar 1 Yaşında yerine Ayşegül Ersoy 1 Yaşında.

3.jpg 4.jpg

3 - Uygun Fotoğrafların Kullanılması

Kullanılacak fotoğrafınızı çerçeve içerisine rahat yerleşimini sağlayabilmeniz için özellikle yüzünün tamamının geniş açıdan gözüktüğü ve ortalı olduğu pozları seçiniz.

Sadece yüz odaklı çekilen veya kırpılarak sadece yüz kısmının olduğu fotoğrafların yüklenmesi tasarım aşamasında bazı modellerde fotoğrafınızın çerçeve içerisine istenilen şekilde yerleşmemesine neden olacaktır.

Tasarım programımız içerisinde yer alan kırpma özelliği ile fotoğrafınızın orantısını bozmadan gerekli şekilde kırpmayı yapabilir ve anlık olarak önizleme yapabilirsiniz.

5.jpg 6.jpg

4 - Diğer Uyarılar ve Öneriler

Resimlerinizin ölçüsü, çözünürlüğü, netliği yüksek ise baskıda daha iyi sonuç alınır. Bu bakımdan çözünürlüğünün en az 1-2 megapiksel olmasına dikkat edin.

Karanlık, ışık yansıması, flaş, güneş parlaması olan fotoğrafların baskı kalitesi düşük olacaktır.

Tasarım için kullanacağınız fotoğrafların fotoğraf makinanız veya telefonunuzla ile çekilmiş orjinal kesme, kırpma vs gibi işlemler yapılmamış halini kullanınız.

Orjinal fotoğrafınız kaliteli olsa dahi bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan ekran görüntüsü (print screen) yolu ile alıyor veya tarayıcı vasıtasıyla yükleme yapıyorsanız netliği düşecektir.

Aynı şekilde whatsapp üzerinden veya facebook, instagram gibi sosyal ağlardan alınan fotoğrafların baskı kalitesi düşük olacaktır.

7.jpg 8.jpg 9.jpg

Baskılarımız kaliteli parlak fotoğraf kağıtlarına orjinal mürekkepler kullanarak hazırlanır. Renkleri canlıdır ve bu canlılık geçici olmayıp bu özelliğini uzun yıllar korumaktadır.

Önerilerimizi dikkate alarak hazırlanan tasarımlarda sonuç fazlasıya memnuniyet verici olacaktır.